imwood

O nás

vanoce

Vánoční trhy

Jsme rodinná firma s tradicí zabývající se výrobou dřevěných dekoračních předmětů pro nejrůznější životní události. Oblíbená je naše Vánoční nebo Velikonoční dřevěná výzdoba do interiéru i exteriéru. Tvorba svatebních dekorací, připomínkové dárkové předměty a nejrůznější atypické předměty pro nás nejsou prací, ale potěšením. Díky tomu totiž můžeme do výrobku dát kus sama sebe.

Pojďme si projít cestu, jak naše dřevěné ozdoby vznikají

Na začátku všeho je nápad

„Jako u všech originálních výrobků, i zde je nejdůležitější samotný nápad. Myšlenka někdy přijde zčista jasna, jste například na procházce se psem, a z ničeho nic máte v hlavě vytvořený kompletní obraz se všemi nejrůznějšími detaily, a to vám jen oko spočinulo na uschlém pařezu. Jindy musíte dlouhé hodiny přemýšlet, a nic pořádného z Vás nevypadne. Zná to asi každý člověk, který něco tvoří nebo tvořil.“ Říká Iva, spolumajitelka e-shopu, který ručně vyrábí dřevěné dekorace.

Zhmotnění nápadu

Ideu bychom měli, pojďme ji převést do viditelné podoby. Na arch papíru tužkou kreslíme a upravujeme naši představu, dokud nejsme s výsledkem maximálně spokojeni. Následně musíme hotový výkres dostat do počítače, jelikož laserové gravírování je proces, kdy se do dřeva vypaluje laserem, řízeným přes počítač. Následuje proces samotného gravírování, broušení a výrobek máme hotový. Výrobky z pravidla nebarvíme, jelikož dřevo je přírodní materiál a jako takový má svou vlastní, dokonalou strukturu, které by barva pouze uškodila.
gravirovaniGravírování

Všechny naše výrobky tvoříme ručně a s péčí, která k živému materiálu, jako je dřevo, patří. Máme rádi výzvy, takže ani atypické výrobky na míru pro nás nepředstavují žádný problém.

papir_vs_drevo_min
vysledek_min
svatebni_oznameni_min

Máte raději, když dřevěné dekorace vidíte na vlastní oči, nebo si na ně můžete sáhnout?

Žádný problém. Můžeme se setkat na nejrůznějších trzích a výstavách na Uherskohradišťsku, Zlínsku a okolí, kde si výrobky můžete samozřejmě i koupit, případně se domluvit na tvorbě výrobku na míru.

dynobrani_minDýňobraní
Staňte se součástí komunity ImWood
Začněte nás sledovat na Facebooku a neunikne vám žádná novinka z dílny ImWood.